خبرایران: نفرات برگزیده بخشهای گوناگون سومین یادواره «طلوع خرداد» روز گذشته در مراسم اختتامیه آن معرفی و از آنها تقدیر به عمل آمد.
به گزارش خبرنگارخبرایران، ،مراسم پایانی سومین یادواره فرهنگی هنری طلوع خرداد با حضور«دکتر برزین ضرغامی» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، «بهروز فتحی» مدیر کل دفتر برنامه ریزی و مطالعات راهبردی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، «محسن خوانساری» فرماندار ورامین ، «محمد حسین اسماعیلی» معاون هنری و سینمایی اداره کل ارشاد استان تهران، مسئولین محلی، هنرمندان و عموم مردم هنردوست و اصحاب رسانه درسالن دانشکده کشاورزی شهرستان ورامین برگزار شد و طی آن از برگزیدگان بخش های مختلف این یادواره با اهدای جوایزی تقدیر شد.
اسامی برگزیدگان سومین یادواره «طلوع خرداد» به شرح زیر است:
1 - هنرهای تجسمی:
هادی جروقی از زنجان؛برگزیده بخش پوستر
حمیده امیری از آذربایجان شرقی؛ برگزیده بخش نگارگری
جمال فتاحی از شهریار، رضا وفادار از پاکدشت و هادی هنردوست از همدان؛ نفرات اول تا سوم بخش نقاشیخط
اکرم احمدی از تهران، پیمان قاسمیخجسته از پاکدشت، بهاره احمدی از اراک، سارا نجفیسیار از پاکدشت ؛ نفرات اول تا چهارم در بخش تصویرسازی
لیلا علوی از تهران، فرزانه رضایی از قرچک و صابر سلیمانی از تهران؛ نفرات اول تا سوم بخش نقاشی
مجید حری از شهریار، ابوالفضل حامدی حاجیبابا از پیشوا و علی رحیمپور از پاکدشت؛ نفرات اول تا سوم بخش خوشنویسی
2 - عکس:
هیئت داوران بخش عکس ضمن تقدیر از زهرا محمدی، حسین بهرامی و علی اویسی به خاطر حضور در این یادواره، عبدالرحمان مجرد، سید محسن سجادی، عطا رنجبر زدانلو، کیارش گرمی، جمشید رنجبند فردا و گلنار اسفندیاری را به عنوان نفرات برتر بخش عکس سومین یادواره «طلوع خرداد» اعلام کرد.
3 - فیلم:
بهترین فیلم کوتاه داستانی؛ «گلدانهای زمستانی» ساخته آیدا پناهنده
بهترین مستند؛«57» ساخته فرشید آذری
بهترین کارگردانی؛ «شش» ساخته رقیه توکلی
بهترین فیلمنامه؛«گلدانهای زمستانی» نوشته آیدا پناهنده و ارسلان امیری
پژوهش درساخت مستند؛ «بانوی مبارز» ساخته پناه بر خدا رضایی.
بخش سرودها و آهنگهای انقلابی
4 - موسیقی محلی و مقامی:
گروه «آوای بختیاری» به سرپرستی منصور چراغی از اصفهان
گروه «نوای جام» به سرپرستی شهرام فرهادینیا از تربتجام
گروه «نوای خراسان» به سرپرستی ایرج چراغینسب از شهریار
5 - موسیقی کلاسیک ایرانی:
گروه «نوای عشق» به سرپرستی محمد صرفهجو از پاکدشت
گروه «قاصدک» به سرپرستی سعید اسماعیلی از ورامین
6 - شعر:
نفرات برتر بخش شعر کلاسیک؛ مرتضی لطفی، حسین طاهری، مریم حقیقت، جویا معروفی، محمدرضا طاهری، علیاصغر شیری، پیمان طالبی، علیرضا رجبزاده کاشانی، روح الله رسولی، سیده تکتم حسینی، زهرا شعبانی، رضا نیکوکار، محمدحسین ملکیان، علیرضا قنبری و علی فردوسی
نفرات برتر بخش نیمایی و سپید؛ الهه تاجیکزاده، رضا یزدانی، مرضیه احدی، سید مجید موسوی، مجتبی صفری، شکوفه رضایی، مجید ابراهیمی
7 - داستان:
محمدجواد صرامی، حمیده حبیبوند، زهرا ابراهیمی خبیر، صفورا ابراهیمی، مریم میرزایی بسطامی